Tipy na výlety

KARLOVY VARY (10 minut jízdy)

Karlovy Vary

Nejslavnější lázeňské město České republiky. Karlovy Vary jsou známé jedinečností lázeňské léčby spočívající v užívání minerálních pramenů, jejichž léčebná síla je známá již od 14. století. Můžete se vypravit po stopách 13-ti vřídelních pramenů napříč karlovarskými kolonádami. Neminete tak mnoho historicky významných památek a míst, počínaje Muzeem Jana Bechera, kostelem sv. Máří Magdalény, přes historicky významné lázeňské kolonády a budovy. 

Nelze opomenout ani Hotel Thermal, který se každým rokem stává centrem Mezinárodního filmového festivalu.

Milovníci přírody dají přednost vycházkám po lázeňských lesích, kde vás očaruje nádherná přírodní scenerie, krásné pohledy na město a lesní altánky. 
Karlovy Vary jsou vyhledávanou turistickou destinací, kde mimo lázeňských služeb můžete využít nespočet sportovních a kulturních aktivit.

Více informací o městě Karlovy Vary

GOLF RESORT Karlovy Vary a.s. (5 min)

Golf Karlovy Vary

Po chvílích strávených v sedle koně jistě přijde vhod golfové hřiště o délce 6.167 m s členitým terénem a 18 jamkami, které patří mezi nejstarší golfová hřiště v Evropě. Raritou tohoto golfového resortu je výskyt ohroženého Sysla obecného, jenž se stal maskotem hřiště.

https://www.golfresort.cz


Zřícenina hradu Andělská Hora (3 min)

Andělská hora

Zřícenina hradu Andělská Hora ve stejnojmenné obci se nachází 5 km od obce Stružná. První písemné zprávy o hradu pochází z roku 1402. Po požáru v roce 1718 byl hrad definitivně opuštěn a od té doby je neobýván. Zřícenina hradu na vrcholu čedičové homole je dominantou celého okolí výjimečnou dalekým kruhovitým výhledem. Je velice oblíbeným výletním místem.

Naučná stezka Kyselka-Andělská Hora

Zámek a zámecký pivovar Chyše (20 min)

Zámek Chýše

Novogotický zámek Chyše, na kterém máte možnost, vybrat si ze dvou prohlídkových okruhů, je v soukromém vlastnictví manželů Lažanských. Nejstarším stromem v zámeckém parku o rozloze 9 ha je cca 400 let stará lípa, k níž směřuje promenádní cesta.

Součástí zámeckého areálu je panský pivovar. V Chyši má pivovarnictví tradici od roku 1580. Uvítá Vás stylový restaurant, tradiční pivnice, ochutnáte speciality pivní kuchyně a především cášské pivo vařené dle staročeských receptur.

https://www.chyse.com

Zřícenina hradu Hartenštejn - Bochov (5 minut)

Hartenštejn

Hrad Hartenštejn byl založen před rokem 1473 Jindřichem II. z Plavna a zastaven Bohuslavu ze Schwanebergeru. Časem docházelo k častému střídání majitelů. Od 18. století se o hradu mluví jako o „zbořeném hradě“. Antonín Hladík jako jeden z posledních majitelů prodal hrad poštmistrovi Beerovi z Bochova a ten zpustlý Hartenštejn proměnil v kamenolom. Kameny byly používány na stavby domů ve městě. V současné době si můžete prohlédnout zříceninu a navštívit zrekonstruovanou Karlovarskou věž, která slouží jako rozhledna a poskytuje příjemné výhledy do okolí.

Klínovec (25 min)

Klínovec v zimě lyže a běžky, v létě na kole či koloběžce

Hrad Loket (20 min)

Hrad Loket

Malebný goticko-románský hrad Loket se tyčí nad řekou Ohří v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.
Na Lokti je vystaven pozůstatek největšího meteoritu, který dopadl na nádvoří hradu v srpnu roku 1422, údajně vážil kolem 107 kg a byl velký jako koňská hlava. Nejen dospělé, ale i děti zaujme nádherný výhled z hradní věže a expozice útrpného práva a vězení.

Hrad Loket

SOOS (45 min)

SOOS

Unikátní rozlehlé rašeliniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid ohličitý, označovaných také jako bahenní sopky. Nejzajímavějšími místy prochází naučná stezka, která vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu. Ve vstupním areálu je přírodní geologický park, záchranná stanice živočichů, muzeum věnované přírodě a fauně Chebska a paleontologická expozice s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.
SOOS je od roku 1964 chráněn jako národní přírodní rezervace.

Relikviář svatého Maura - Bečov nad Teplou (20 min)

Bečov nad Teplou

https://www.zamek-becov.cz

Mariánské Lázně a Františkovy Lázně

Mariánské lázně

https://www.marianskelazne.cz

V dosahu areálu

V dosahu areálu máte k dispozici velké množství celoročního sportovního vyžití. Okolí je protkané množtvím cyklostezek,  lyžařských areálů, pro vodáky lákavá řeka Ohře, plavecké bazény, přírodní lanové centrum Sv.Linhart a mnoho dalších.

Zkrátka v okolí jezdeckého areálu naleznete spoustu zajímavých možností na výlety, které jistě využijete.

Karlovy Vary se nachází 11 km od pensionu

Karlovy Vary